DONDUM KALDIM

Az önce bu haberi internette gördüm ve bu insan veya insanlarla aynı dünyada olduğuma isyan ettim.............. allah layiklerini verecektir mutlaka.

 

 

Evde beslediği köpeğini 4. kattan aşağı attı  

Mersin'de, sahibinin 4. kattan aşağı attığı öne sürülen "Cocer" cinsi köpek öldü. Olayı duyar duymaz harekete geçen Mersin Hayvan Dostları Derneği, köpeğin ölümüne neden olduğu belirtilen şahsın cezalandırılması için Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

 

Edinilen bilgiye göre olay, Prireis Mahallesi'ndeki 4 katlı Sait Bey Apartmanı'nda meydana geldi. 4 katlı apartmanın son katında oturan bir aile tarafından beslenen "Cocer" cinsi köpeğin, evin balkonundan aşağı atıldığı öne sürüldü. Sokaktan geçerken vahşete tanık olan vatandaşlar, yaralı köpeği alarak veterinere götürdü. Düşmenin etkisiyle kaburga ve arka ayak kemikleri kırılan 10 yaşındaki köpek, Tanvet Veteriner Kliniği'nde tedavi altına alındı ancak bütün müdahalelere rağmen 10 saat sonra öldü.

 

Evde beslediği köpeğini 4. kattan aşağı attı  

 

Veteriner hekim Bülent Altınlı, köpeğin kendilerine getirildiğinde kanlar içerisinde acı çektiğini belirterek, "Köpeği bize getirenler köpeğin 4. kattan atıldığını söyledi. Düşmenin de etkisiyle köpeğin omurga ve arka ayak kemikleri tamamen kırılmış. İlk etapta serum vererek tedavi etmek istedik ancak yoğun kan kaybı nedeniyle onu yaşatamadık. Bu çok üzücü bir olay" dedi.

 

Evde beslediği köpeğini 4. kattan aşağı attı  

 

Olayı duyan Mersin Hayvan Dostları Derneği, köpeği atan kişi ve kişilerin yakalanması için harekete geçti. Başkan Nilgün Derviş, söz konusu apartmana giderek köpeği aşağı attığı öne sürülen kişilerin tespitini yaptı. Bunun bir insanlık suçu olduğunu belirten Derviş, şahıs hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını ve suçluların cezalandırılması için sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi. "Bu bir vahşettir, bunu yapan insanların vicdanı yoktur" diyen Nilgün Derviş, köpeğin hiç kimseye zararı olmadığını, savunmasız bir hayvana bu şekilde davrananların cezalandırılması gerektiğini kaydetti.

 

Ve bu katliam ile ilgili yapılan aşağıdaki yorum karşısında sadece şunu hatırlamasını isterim yorum sahibinin, bu sonuçta bir can allahın verdiği ve en az kendi canı kadar yaşama hakkı olan bir can. Köpeğini balkondan aşağı atacak kadar hastalıklı ruha sahip insanın gün gelipte çoluğuna çocuğuna aynı şeyi yapmayacağı ne malum. Ben kuyruğuna ip bağlanarak koşturulan kedi yavrusunu gördüğümde de  tepkimi koyarım küçük çocuklarına mendil sattıran ebeveynlere de tepki gösteririm. Farkı fark edemedim maalesef yorum yapan beyefendi veya hanımefendi, öldürmek bir canı yok etmek asla ve asla kabul edilebilir değil, bu bir zavallı savunmasız bir köpek için de pek tabiki............................. ve verdiğim bu tepkiyi boş işler olarak görmüyorum,  sizde görmeyin lütfen.

 

Bu aşağıda yazılanlar bu katliam haberi ile ilgili verilen tepkilere karşı bir okuyucu yorumu!.....................

 

 

yazık

ya bu nasıl anlayışki hiç kimse 5 aylık çocuğunu çöpe atan anneyi , iple çocuğunu boğmaya çalışan anneyi veya çocuğa sigarayla işkence yapan bakıcıları , anneleri sorgulamıyoda bu olayın peşindenmi gidiyosunuz insan hayatı bu kadar ucuzladımı düşünülecek daha önemli insan hayatları var. aradaki farki farkedin boş şeylerle uğraşmayın artık...

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !